Rock na Bagnie 2016 - zdjęcia

Przedstawiamy krótką galerię zdjęć z Festiwalu.


Image and video hosting by TinyPic
Fot. Krzysztof Bociąga

Image and video hosting by TinyPic
Fot. Krzysztof Perzanowski

Image and video hosting by TinyPic
Fot. Krzysztof Perzanowski

Image and video hosting by TinyPic
Fot. Krzysztof Perzanowski

Image and video hosting by TinyPic
Fot. Mirosław Ołtarzewski

Rock na Bagnie na 6?

Za nami już szósta (w tym czwarta w Goniądzu) edycja najbardziej klimatycznego festiwalu w Polsce  - Rock na Bagnie 2016. Jak co roku, fani szeroko pojętej muzyki rockowej z całej Polski i nie tylko, zjechali w pierwszy weekend lipca do Goniądza na niepowtarzalny festiwal.

Pogoda jak zawsze dopisała, dlatego oprócz wrażeń muzycznych uczestnicy mogli podziwiać piękno biebrzańskiej przyrody, która była na wyciągnięcie ręki - rzeka Biebrza przepływa zaledwie kilkadziesiąt metrów od festiwalowej sceny.

W dniach 1-2 lipca 2016 r. w Goniądzu wystąpiło aż 30 zespołów, w tym m. in. Maleo Reagge Rockers, Proletaryat, Closterkeller czy Koniec Świata. Tradycyjnie już wystąpiły także zespoły spoza Polski: grający od 1978 r. brytyjski zespół Peter And The Test Tube Babies, na który czekało wielu fanów pamiętających ich jeszcze z nagrań na kasetach magnetronowych przywożonych z zagranicy ora zespół ze Szwecji - On The Job. Wśród takiej ilości zespołów każdy uczestnik festiwalu mógł znaleźć coś „na swoje uszy”.

W czasie trwania festiwalu zorganizowano szereg imprez towarzyszących, m. in. zawody sportowe, pokazy filmów, spotkania z artystami czy wystawę fotografii.
Bardzo pozytywne i pochlebne komentarze i opinie muzyków oraz gości festiwalowych świadczą o profesjonalnym przygotowaniu imprezy przez organizatorów, którzy co roku starają się, aby przygotowana oferta - nie tylko muzyczna, ale i okołofestiwalowa spełniała oczekiwania odwiedzających, a każdy gość czuł się w tym miejscu wyjątkowo.

Festiwal Rock na Bagnie był zrealizowany przy współpracy i wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, Starostwa Powiatowego w Mońkach oraz Urzędu Miejskiego w Goniądzu.

Zdjęcia z festiwalu autorstwa Marka Nowickiego można obejrzeć na portalu http://szuwary.goniądz.pl

https://www.dropbox.com/sh/wzvhk4ywhomnlq8/AACI2mdKSZTMJvcRGGxQ-mh9a?dl=0

https://www.dropbox.com/sh/1zgw7r31iwribbi/AACOTF6trhXMsCm1Y3knICGSa?dl=0

 

Festyn w Pacowej Chacie

12 czerwca 2016 roku w Pacowej Chacie w Krypnie odbył się festyn rodzinny z udziałem dzieci i dorosłych m.in. z: Krypna, Białegostoku i Moniek. Przyczynkiem do jego zorganizowania był Światowy Dzień Publicznego Dziergania przypadający w dniu 13 czerwca. Impreza nawiązywała do tradycji lokalnych. Głównymi jej założeniami była promocja lokalnych twórców, integracja międzypokoleniowa oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu z dala od komputerów i innych urządzeń elektronicznych.

Na początku imprezy wszystkich zebranych powitali organizatorzy: państwo Barbara i Tomasz Pac – właściciele Wioski Tematycznej Pacowa Chata – Przysiółek Szlachecki w Krypnie Wielkim oraz pani Anna Porębska – prezes Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego. Następnie zaprezentowały się ludowe zespoły z Moniek - „Pogodna Jesień” i „Wrzosy”. Podczas festynu, dzięki obecności pani Eli Polińskiej, można było rozpocząć naukę szydełkowania lub robienia na drutach. Tkania na bardku uczyła pani Barbara Pac. Biżuterię wykonaną techniką sutaszu demonstrowała pani Anna Rybicka. Z tkaniem na krosnach zapoznawała pani Jadwiga Cwalińska. Wyplatania koszyków z wikliny uczył pan Zygmunt Skubich. Warsztaty „Laleczki z niteczki” prowadziła pisząca te słowa Barbar Kuprel. O swoich książkach opowiadały białostockie poetki pani dr Zofia Olek-Redlarska oraz pani Katarzyna Janowicz-Timofiejew. Pan Tomasz Pac wszystkich chętnych oprowadzał po swoim historyczno-etnograficznym muzeum.

Poza tym podczas festynu można było obejrzeć fotografie o tematyce historycznej wykonane przez pana Jerzego Piotra Rojeckiego. Można też było postrzelać z łuku pod czujnym okiem pana Krzysztofa Kalinowskiego, kupić: piękne roślinki, śliczne zabawki uszyte przez panią Edytę Osmólską, rzeczy wydziergane przez panią Grażynę S. oraz pyszny domowy chleb upieczony przez panią Magnuszewską. Zgłodniali mogli też posilić się gorącą kiełbaską lub bigosem.
Na festyn przybył również podróżnik pan Tomasz Jakimiuk, który zabrał dzieci i młodzież do lasu na survivalowe zajęcia, podczas których wytyczano kierunki świata, budowano szałas i rozpalano ogień bez użycia zapałek.
Film z zajęć w terenie znajduje się tu -
https://www.youtube.com/watch?v=-MEbEa3kYrM&feature=youtu.be

Barbara Kuprel
członek Zarządu Fundacji
na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Zapraszamy na Światowy Dzień Publicznego Dziergania

Image and video hosting by TinyPic

Otwarcie Regionalnego Centrum Leczenia Bólu w Mońkach

18 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie Regionalnego Centrum Leczenia Bólu w Mońkach –inwestycji  zrealizowanej przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mońkach, sfinansowanej w znakomitej większości ze środków unijnych, przy znacznym udziale środków Powiatu Monieckiego oraz środków własnych ZOZ w Mońkach. Inwestycja kosztowała ponad 16 mln złotych z czego ponad 12 mln zł to środki unijne, ponad 3 mln zł środki z budżetu powiatu, ponad 720 tys.  zł środki własne SP ZOZ w Mońkach.

W uroczystości udział wzięli m.in.: Jarosław Zieliński Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Kazimierz Gwiazdowski Poseł na Sejm RP, Dariusz Piontkowski Poseł na Sejm RP, Mieczysław Baszko Poseł na Sejm RP, Jan Zabielski Wicewojewoda Podlaski, Jerzy Leszczyński Marszałek Województwa Podlaskiego, Bogdan Dyjuk Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, Jacek Piorunek Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego, Włodzimierz Szypcio Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego, Andrzej Franciszek Daniszewski Starosta Moniecki, Robert Sidorski Wicestarosta Moniecki, Dariusz Jaworowski Przewodniczący Rady Powiatu w Mońkach, Jarosław Pokoleńczuk Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mońkach oraz wójtowie i burmistrzowie z gmin Powiatu Monieckiego, byli dyrektorzy SP ZOZ w Mońkach oraz byli i obecni pracownicy monieckiego szpitala.

Fundację na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego reprezentowała p. Barbara Kuprel.

Fundacja na Rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego 2012r.
www.fundacja.monki.pl