Smocza Legenda

Image and video hosting by TinyPic

Spektakl

11 maja 2017 roku Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego oraz Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach zaprosili do Monieckiego Ośrodka Kultury 6 grup dzieci z Przedszkola w Mońkach oraz dzieci w wieku przedszkolnym nieobjęte zorganizowaną edukacją przedszkolną na interaktywny spektakl „Latający kufer” – wwykonaniu aktorów STUDIA TEATRALNEGO KRAK-ART z Krakowa. Dzieci świetnie się bawiły poznając  fabułę baśni. Poza tym przekonały się, że „kłamstwo ma krótkie nogi”. Spektakl bardzo podobał się publiczności. Na zakończenie były podziękowania i brawa na stojąco.

Było to drugie z pięciu przedstawień, które zostaną zorganizowane w roku 2017 jako zadanie publiczne pod nazwą "Baśniowy teatr dla dzieci" w ramach ogłoszonego przez Burmistrza Moniek otwartego konkursu ofert w Gminie Mońki w 2017 roku.

Barbara Kuprel

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Latający Kufer

Image and video hosting by TinyPic

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

21 kwietnia 2017 na zaproszenie Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego oraz Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach do naszego miasteczka przybyli aktorzy STUDIA TEATRALNEGO KRAK-ART z Krakowa, którzy zaprezentowali monieckim dzieciom w wieku przedszkolnym przedstawienie pod tytułem „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Oprócz fabuły baśni poznały kilka zasad, których warto przestrzegać, np.: „Dziewczynki mają pierwszeństwo”, „Nie należy wpuszczać obcych do domu”, „Przyjaciele sobie pomagają”, „Nie przyjmujemy prezentów od obcych”. Niektórzy widzowie brali też czynny udział w przedstawieniu.

Spektakl bardzo podobał się publiczności składającej się z dzieci uczęszczających do Przedszkola w Mońkach, z dzieci nie objętych zorganizowaną edukacją przedszkolną oraz z ich rodziców. Na zakończenie były podziękowania i brawa na stojąco.

Organizatorzy serdecznie przepraszają za to, że (z przyczyn od nich niezależnych) nastąpiła zmiana i dzieci obejrzały baśń pod tytułem „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” zamiast planowanej wcześniej inscenizacji pod tytułem „Królowa Śniegu”.

 Było to pierwsze z pięciu przedstawień, które zostaną zorganizowane w roku 2017 jako zadanie  publiczne pod nazwą „Baśniowy teatr dla dzieci” w ramach ogłoszonego przez Burmistrza Moniek  otwartego konkursu ofert w Gminie Mońki w 2017 roku.

 Barbara Kuprel

kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży

Biblioteki Publicznej w Mońkach

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

 

Sprawozdanie z działalności za 2016 r.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Powiatu Monieckiego,

Kolejny raz pragniemy przedstawić Państwu informację na temat działań, które zostały zrealizowane przez Fundację na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego w 2016 roku. Podjęliśmy wiele inicjatyw, a jeszcze wiele jest przed nami, dlatego prosimy o dalszą współpracę z naszą organizacją. Przyczyńmy się do wspólnego rozwoju naszego powiatu.

24. Finał WOŚP w Mońkach (styczeń) - Fundacja po raz trzeci, wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Dwójki zorganizowała Finał WOŚP. Kwota uzbierana przez moniecki sztab WOŚP to 17.174,16 złotych, 30 euro i 10 eurocentów oraz 41 dolarów. W 24 monieckim Finale brało udział około 50 wolontariuszy Zaś impreza dla mieszkańców odbyła się w hali sportowej SP 2.

Spektakl "Romeo i Julia" (kwiecień) - 3 kwietnia 2016 r. Fundacja zorganizowała wyjazd do Teatru Dramatycznego w Białymstoku na spektakl "Romeo i Julia". Uczestnicy wyjazdu mogli podziwiać piękną, pełną miłości, nienawiści, namiętności i rozpaczy historię kochanków z Werony. W roli Romea wystąpił gościnnie na deskach teatru dramatycznego - pochodzący z Moniek aktor - Rafał Supiński.

Maluchem przez Australię (kwiecień) - 15 kwietnia 2016 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyło się spotkanie, adresowane do dzieci oraz dorosłych, pod nazwą "Maluchem przez Australię". Jego gościem był podlaski podróżnik Marcin Obałek. Opowiadał on o szalonej wyprawie Żółtego Cyrku, który wyruszył z Perth na południowym zachodzie Australii. Po kilku miesiącach uczestnicy dotarli do Darwin, po drugiej stronie kontynentu. Pokonali ponad 6 tysięcy kilometrów.

Opera Lwowska w repertuarze Vivat Operetka (kwiecień) - 24 kwietnia 2016 r. Fundacja zorganizowała wjazd Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku na najsłynniejsze szlagiery operetkowe w wykonaniu artystów baletu i solistów Opery Lwowskiej. W repertuarze Vivat Operetta wystąpiła Orkiestra pod dyrekcją Myrona Yusypovycha.

Światowy Dzień Publicznego Dziergania (czerwiec) - 12 czerwca 2016 roku w Pacowej Chacie w Krypnie odbył się festyn rodzinny z udziałem dzieci i dorosłych. Przyczynkiem do jego zorganizowania był Światowy Dzień Publicznego Dziergania przypadający w dniu 13 czerwca. Impreza nawiązywała do tradycji lokalnych. Głównymi jej założeniami była promocja lokalnych twórców, integracja międzypokoleniowa oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu z dala od komputerów i innych urządzeń elektronicznych.

VI. edycja Festiwalu Rock na Bagnie (lipiec) - Za nami już szósta (w tym czwarta w Goniądzu) edycja najbardziej klimatycznego festiwalu w Polsce - Rock na Bagnie 2016. Jak co roku, fani szeroko pojętej muzyki rockowej z całej Polski i nie tylko, zjechali w pierwszy weekend lipca do Goniądza na niepowtarzalny festiwal. W dniach 1-2 lipca 2016 r. w Goniądzu wystąpiło aż 30 zespołów, w tym m. in. Maleo Reagge Rockers, Proletaryat, Closterkeller czy Koniec Świata. W czasie trwania festiwalu zorganizowano szereg imprez towarzyszących, m. in. zawody sportowe, pokazy filmów, spotkania z artystami czy wystawę fotografii. Już dziś zapraszamy na VII edycję Festiwalu, która odbędzie się w dniach 30.06 - 01.07.2017 roku, jak zwykle, na plaży w Goniądzu.

Spotkanie z pisarką Katarzyną Janowicz - Timofiejew (wrzesień) W Bibliotece Publicznej w Knyszynie odbyło się spotkanie najmłodszych czytelników z białostocką autorką książek dla dzieci Katarzyną Janowicz-Timofiejew.

Wieczór poezji śpiewanej (październik) - 29 października 2016 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbył się Wieczór poezji śpiewanej. Śpiewał Timura Slavov - muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista, nauczyciel gry na gitarze w Szkole Muzycznej I stopnia w Mońkach.
Zbiórka publiczna nr na rehabilitację Darka (grudzień) - prowadzona w dniach 6-15 grudnia 2016 r. na terenie miasta Mońki przyniosła wymierne efekty - udało się zebrać kwotę 14.900 zł 61 gr. Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na specjalistyczną rehabilitację p. Darka.

Klub Rodzin Autystycznych "Dzieci z zaczarowanego lasu" - Klub działa ponad 3 lata. Zrzesza rodziny z autystycznymi dziećmi z powiatu monieckiego. Fundacja sfinansowała m.in.: specjalistyczne terapie dla dzieci, zakup sprzętu do realizacji zajęć, warsztaty terapeutyczne z psychologiem dla rodziców. Latem organizowane były rodzinne pikniki. Członkowstwo jest bezpłatne, a klubowicze pracują społecznie.

Ze środków uzyskanych z 1% w 2016 r. Fundacja finansowała również zakup strojów sportowych dla LKS Promień Mońki i EKO - Sport Mońki, zakup mebli do biblioteki ZSO i Z w Mońkach, zakup strojów dla Podlasiaczków.

Dziękujemy za zaufanie. Wiele zadań jest jeszcze przed nami. Prosimy o dalszą współpracę z naszą organizacją dla wspólnego dobra mieszkańców powiatu monieckiego.

Zarząd Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego: Anna Porębska, Barbara Kuprel, Teresa Mlejnek-Dylewska, Michał Chmielewski, Jacek Żędzian

Przekaż 1% - pomóż nam pomagać innym

W zeznaniach PIT możecie Państwo przekazać 1% swojego podatku organizacji pożytku publicznego. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przekazanie swojego 1% podatku na konto Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego KRS 0000225540. Dzięki przekazanym środkom będziemy mogli jeszcze bardziej wzmocnić nasze działania i zaplanować nowe. Chcemy, abyście Państwo wiedzieli, iż z otrzymanych środków nie przekażemy nawet złotówki na wynagrodzenia na członków Fundacji. Dodatkowo, dbając o jawność i przejrzystość informacji, zamieszczamy szczegółowe sprawozdania z otrzymanych i wydatkowanych środków.

Pamiętajmy także, że środki przekazane dużym ogólnopolskim organizacjom nie wspierają lokalnej społeczności i często przeznaczone są na bieżące koszty administracyjne tych organizacji. Przekazując 1% podatku Fundacji możecie Państwo wskazać dowolny cel szczegółowy, a zarząd powinien to wydatkować zgodnie z Państwa życzeniem.

Jak przekazać 1% Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego?
W ostatnich rubrykach zeznania podatkowego ( PIT-36, PIT-37 lub PIT-28) wpisujemy numer KRS, czyli: 0000225540. Poniżej możemy także wpisać cel szczegółowy wsparcia. To wszystko, Urząd Skarbowy sam zajmie się przekazaniem środków.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy z Fundacją na wszelkich płaszczyznach. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły.

Kontakt:
Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego,
ul. Słowackiego 5A, 19-100 Mońki
fundacja@monki.pl, www.fundacja.monki.pl

Fundacja na Rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego 2012r.
www.fundacja.monki.pl