Wieczór poezji śpiewanej

29 października 2016 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w

Mońkach odbył się Wieczór poezji śpiewanej. Piosenki z filmu „Ironia losu” – takich autorów jak :

 • Jewgienij Aleksandrowicz Jewtuszenko,
 • Boris Leonidowicz Pasternak,
 • Bella (Biełła) Achatowna Achmadulina,
 • Aronow Aleksandr,
 • Marina Iwanowna Cwietajewa,
 • Władimir Kirszon
 • Aleksandr Pietrowicz Koczetkow
 • Mihail Lwowskij

oraz ballady Buata  Okudżawy śpiewał Timura Slavov - muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista, nauczyciel gry na gitarze w Szkole Muzycznej I stopnia w Mońkach, który zachwycił wszystkich swoją wokalno-instrumentalną interpretacją utworów. Na zakończenie, licznie zgromadzona,  publiczność nagrodziła go brawami na stojąco i poprosiła o bis.

Ten nostalgiczny wieczór, pełen magicznych smaków i zapachów   zorganizowany został przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach oraz Fundację na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego.

 

Barbara Kuprel

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Zapraszamy na wieczór poezji śpiewanej

Image and video hosting by TinyPic

Spotkanie informacyjne

Szanowni Państwo,  
   
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) od 1 września br. realizuje projekt pn. Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020).   
W ramach projektu PSONI pełni rolę Inkubatora Innowacji Społecznych, którego zadaniem jest wyszukanie potencjalnych innowatorów w obszarze usług opiekuńczych dla osób z niepełnosprawnościami, dotarcie do nich, oraz zachęcenie do udziału  w projekcie a także udzielenie im wsparcia merytorycznego i organizacyjno-technicznego.  
W dniu 19 września 2016 r. ogłosiliśmy otwarty konkurs dla innowatorów.
 

Zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych dla innowatorów. W październiku w każdym województwie odbędzie się spotkanie, na którym będzie możliwość zapoznania się ze szczegółami aplikowania o granty oraz skonsultowania swoich pomysłów w obszarze merytorycznym konkursu. Harmonogram rekrutacji znajduje się na stronie internetowej projektu www.innowacje.psoni.org.pl .   
   
W województwie podlaskim spotkanie informacyjne odbędzie się w dniu 11.10.2016 r. w godzinach 10.00-16.00 w Centrum Astoria przy ul. Sienkiewicza 4 w Białymstoku.  
   
Zwracamy się również do Państwa z prośbą o możliwość upowszechnienia informacji o projekcie Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych, w tym o rozpoczętym konkursie dla innowatorów społecznych i rekrutacji uczestników na spotkania informacyjne na Państwa stronie internetowej. Upowszechniona w ten sposób informacja ma szansę trafić do szerokiego grona odbiorców.   

Będziemy ogromnie wdzięczni za wsparcie w tym zakresie.
Sylwia Łapińska

Centrum DZWONI w Białymstoku

1% podatku dla Fundacji

Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego dbając o jawność oraz przejrzystość swoich działań, pragnie ukazać Państwu szczegółowe sprawozdanie z przekazania 1% podatku.

Otrzymaliśmy w tym roku 32.582,36zł. Cieszymy się, że nasze działania są zauważalne oraz doceniane przez Państwa. Zaufanie do naszej lokalnej organizacji wzrasta z roku na rok.
Przypominamy, że każdy przekazujący nam 1% podatku może wskazać cel szczegółowy, a my wydatkujemy te pieniądze zgodnie z życzeniem.

Zgodnie z zeznaniem podatkowym za 2015r. przekazano:

 • Klub Rodzin Autystycznych: 12.301,40zł
 • Rock na Bagnie: 10.401,06zł
 • LKS Promień Mońki: 3525zł
 • Technikum ZSOiZ: 2760,90zł.
 • Podlasiaczki: 898,80zł
 • Sportowy Klub Taneczny Prestige: 175,90zł
 • Eko-Sport Mońki: 26zł
 • Bez celu szczegółowego: 2493,30zł.

 Dziękujemy za otrzymane fundusze. Umożliwi to nam wspieranie lokalnych inicjatyw!

Komora hiperbaryczna w Mońkach

Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego zaprasza do skorzystania z oferty Centrum Rehabilitacji Hiperbarycznej ATAMED. W dniach 20-30 października w budynku szpitala w Mońkach (Niepodległości 4) będzie dostępna komora do tlenoterapii hiperbarycznej.

TLENOTERAPIA HIPERBARYCZNA to metoda leczenia różnych chorób i urazów polegająca na oddychaniu czystym tlenem w warunkach podwyższonego ciśnienia wytworzonego w komorze hiperbarycznej. Na podstawie badań klinicznych stwierdzono, iż w wyniku zabiegów ośmiokrotnie zwiększa się liczba komórek macierzystych krążących w organizmie, które przemieszczają się do uszkodzonych komórek i tkanek, powodując ich regenerację.

Dzięki zastosowaniu TERAPII HIPERBARYCZNEJ zwiększa się dotlenienie całego organizmu, pobudza do pracy "uśpione" komórki mózgowe. Dotleniony czyli odżywiony mózg lepiej odbiera i przetwarza sygnały z zewnątrz, co skutkuje zwiększeniem skuteczności stosowanych terapii: ruchowych, manualnych, logopedycznych.

KORZYŚCI:

- zwiększenie ilości krążących komórek macierzystych

- poprawa zdolności białych krwinek do zabijania bakterii, grzybów i pasożytów

- wspomaganie procesu detoksykacji

- poprawienie metabolicznych funkcji mózgu

- zmniejszenie, a nawet usunięcie bólu głowy

- poprawa koncentracji i skupienia

- zwiększenie odporności

- zmniejszenie obrzęków i stanów zapalnych

TERAPIA HIPERBARYCZNA polecana jest szczególnie pacjentom po przebytych udarach i urazach mózgowych, pacjentom z autyzmem i ADHD, pacjentom z chorobami skóry.

Obecnie jest to nieoceniona, zaawansowana terapia, która daje świetne rezultaty w wielu przypadkach medycznych, począwszy od terapii odmładzających, odchudzających i poprawiających kondycję, przez leczenie trudno gojących się owrzodzeń podudzi czy stopy cukrzycowej, udary mózgowe, reumatyzm, boreliozę, migrenę, depresję aż do autyzmu i ADHD włącznie. I co bardzo ważne tlenoterapia jest metodą nieinwazyjną i całkowicie bezpieczną. Więcej informacji na stronie Centrum Rehabilitacji Hiperbarycznej http://www.atamed.com.pl

Dzieci i osoby niepełnosprawne korzystające z tlenoterapii wchodzą do komory hiperbarycznej z opiekunem.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z tlenoterapii hiperbarycznej w Mońkach proszone są o kontakt z p. Anną Porębską tel. 501 816 846 (po godz. 15.30).

Koszt 1 godziny w komorze - 150 zł. Cykl tlenoterapii obejmuje 10 godzinnych zabiegów.

Fundacja na Rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego 2012r.
www.fundacja.monki.pl